Gå til hovedinnhold

Musikal

Familieforestilling

Reven, grisungen og konglesugeren

Det er bare å glede seg når vi utforsker Bjørn F. Rørviks sprø univers! "Reven, grisungen og konglesugeren" er en munter og glad forestilling, en gave til alle som liker humor - enten du er 5 eller 99 år.


Den lure, litt loslitte reven og hennes lojale og engstelige venn grisen er ute på nye eventyr. Bjørn F. Rørvik (også kjent for Bukkene Bruse i Badeland m.fl.) har nok en gang skapt en frodig og gøyal historie, full av uskikkelige påfunn og løssluppen humor. "Reven, grisungen og konglesugeren" er full av sang og dans.


"Reven, grisungen og konglesugeren" handler om at Reven skal gjøre rent i hiet sitt, for der er det forferdelig skittent og fullt av kongler. For å få jobben gjort, bestemmer hun seg for å få fatt i den flunkende nye konglesugeren som fjompenissen Papp akkurat har anskaffet seg. Hun får overtalt sin beste venn, Grisungen, til å hjelpe seg, og sammen klarer de til slutt å få tak i den fantastiske vidundermaskinen. Men helt lett er det ikke. Det må både list, mørke solbriller og et forfalsket sugekortsertifikat til før de endelig kan få med seg konglesugeren hjem. Og kanskje kan den brukes til noe mye morsommere enn å suge opp kongler?Med "Reven, grisungen og konglesugeren"inviterer vi til et hyggelig gjensyn i en varm og humoristisk forestilling som vi håper vil være til glede for liten og stor.https://youtu.be/GGWBWR58jHw

Medvirkende

Grisungen: Jannicke Irwin Abrahamsen

Reven: Rikke Westerlund Lie

Kråka: Håkon Moe

Fjompenissen Papp: Andreas Hoff

Telemarksgnu/Dåsemikkelfrøkna: Karl B. Steinland

Musikalsk ansvarlig: Espen Gjelstad Gundersen

Musikere: Jan Olav Renvåg, Tobias Solbakk og Per Haugen

Hvem er Bjørn F. Rørvik

Bjørn F. Rørvik er født i 1964. Han er oppvokst i Østre Jevnaker på Hadeland, nå bor han på Oppsal i Oslo. Rørvik er en av våre mest anerkjente barnebokforfattere, og kanskje mest kjent for bildebøkene om Bukkene Bruse, i tillegg til Reven og Grisungen-serien, som er illustrert av Per Dybvig. Han står også bak en detektivserie for barn om mesterdetektiven Purriot. Bjørn har også laget en rekke tøysete og lettleste vitse- og gåtebøker i Leseløveserien.

Alle Rørviks bøker er fulle av humor og morsomme påfunn, og flere av dem er solgt til utlandet. Før han ble forfatter, jobbet Bjørn F. Rørvik med film- og videoproduksjon, som frilanser for lokalavis, kinomaskinist og radiotekniker.

Bjørn kan ganske mye om fugler og dyr og liker å reise rundt i Norge.